×
×
جدیدترین‌‌ها

لحظه‌به‌لحظه با «طوفان الاقصی»/ صدونهمین روز؛
حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به منازل مسکونی

 • کد نوشته: 90774
 • بهمن 3, 1402
 • تداوم بمباران بخش‌های مسکونی نوار غزه و جنوب این باریکه و عملیات موفقیت آمیز نیروهای فلسطینی علیه عناصر صهیونیست از جدیدترین اخبار مربوط به فلسطین است.
  حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به منازل مسکونی

  نخست نیوز، بمباران بخش‌های مختلف نوار غزه به ویژه خان یونس واقع در جنوب این باریکه طی بامداد و صبح امروز همچنان ادامه داشته است. این در حالی است که نیروهای مقاومت فلسطین با عملیات علیه عناصر اشغالگر تعدادی از آن‌ها را به هلاکت رساندند.

  بمباران بخش‌های مسکونی نوار غزه توسط جنگنده‌های رژیم صهیونیستی

  شبکه المیادین گزارش داد که حمله‌های جنگنده‌های رژیم صهیونیستی علیه بخش‌های مسکونی خان یونس واقع در جنوب نوار غزه همچنان ادامه داشته و در جریان این حمله‌ها که به صورت مشخص منازل مسکونی در محله شمالی منطقه مواصی را هدف قرار داده چندین فلسطینی به شهادت رسیدند و تعدادی نیز زخمی شدند.

  رسانه‌های فلسطینی گزارش دادند که حمله‌های جنگنده‌های رژیم صهیونیستی طی بامداد امروز بخش‌های مرکزی و شرقی خان یونس را نیز هدف قرار داده است.

  حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به منازل مسکونی نوار غزه

  توپخانه رژیم صهیونیستی نیز اطراف بیمارستان ناصر واقع در خان یونس را هدف حمله‌های خود قرار داد.

  توپخانه رژیم صهیونیستی شرق منطقه المصدر واقع در مرکز نوار غزه را هدف قرار داد.

  تداوم نبرد فلسطینی‌ها با اشغالگران / هلاکت تعدادی از متجاوزان

  از سوی دیگر خبرنگار شبکه المیادین از وقوع درگیری‌های شدید میان نیروهای مقاومت فلسطین در بخش‌های جنوبی و شرقی شهر خان یونس خبر داد.

  گردان‌های قسام نیز اعلام کرده است که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی یک تانک متعلق به ارتش این رژیم را در نوار غزه بمباران کردند.

  این در حالی است که الجزیره به نقل از یکی از مسوولان صهیونیست گزارش داد که در جریان نبرد نیروهای مقاومت فلسطین با عناصر اشغالگر در خان یونس دست کم ۲۲ تن از عناصر صهیونیست به هلاکت رسیده و زخمی شدند.

  سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز در گفتگو با خبرگزاری فرانسه اذعان کرده است که از آغاز حمله این رژیم به نوار غزه تاکنون دست کم ۲۰۰ تن از نظامیان صهیونیست در درگیری‌های این باریکه به هلاکت رسیده اند.

  حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به منازل مسکونی نوار غزه

  در همین خصوص خبرنگار شبکه ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد روز دوشنبه اگر سخت‌ترین روز نبرد در نوار غزه نبوده باشد قطعاً یکی از سخت‌ترین روزها بوده است.

  منبع مذکور اشاره کرد که دو حادثه بسیار خطرناک در جنوب نوار غزه اتفاق افتاده که اجازه انتشار جزییات آن داده نشده است.

  در همین حال برخی منابع عبری زبان گفته‌اند که نیروهای اسراییلی که تعداد آن‌ها ۴۰ نظامی بوده در کمین سخت قسام در خان یونس گرفتار شدند.

  منابع صهیونیست تاکید کردند که یک تونل بمب‌گذاری شده پس از ورود نیروهای اسراییلی منفجر شده است.

  بازداشت جوانان فلسطینی در حمله اشغالگران به کرانه باختری

  این در حالی است که نظامیان اشغالگر بار دیگر طی بامداد امروز به بخش‌های مختلف کرانه باختری حمله کرده و تعدادی از جوانان فلسطینی را بدون دلیل موجه و قانونی بازداشت کردند.

  رسانه‌های فلسطینی گزارش دادند که عناصر صهیونیست به محله الضاحیه واقع در شرق شهر نابلس یورش بردند.

  اشغالگران همچنین به شهر طوباس و منطقه الخضر واقع در جنوب بیت لحم حمله کردند.

  بولدوزرهای ارتش رژیم صهیونیستی نیز با استقرار در اردوگاه بلاطه واقع در شرق نابلس اقدام به تخریب زیرساخت‌های این اردوگاه کردند.

  تک تیراندازهای رژیم صهیونیستی نیز بر فراز خانه‌های این اردوگاه برای هدف قرار دادن شهروندان فلسطینی مستقر شدند.

  اردوگاه الدهیشه واقع در جنوب بیت لحم نیز بامداد امروز شاهد حمله عناصر صهیونیست بوده است. نظامیان صهیونیست بعد از حمله به منازل چند فلسطینی در منطقه عناتا واقع در شمال شرق قدس اشغالی تعدادی از جوانان این منطقه‌ها را بازداشت کردند.

  نتانیاهو به پایان خود نزدیک شده است

  از سوی دیگر انتقادات تحلیلگران و سیاستمداران سابق و کنونی رژیم صهیونیستی از عملکرد بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم در بحبوحه جنگ و طولانی شدن این روند افزایش یافته است.

  حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به منازل مسکونی نوار غزه

  در همین راستا «تزیپی لیونی» وزیر خارجه سابق رژیم صهیونیستی تاکید کرده است که روزهای قدرت نتانیاهو رو به افول است.

  وی در ادامه افزود: من معتقدم که این پایان دوره سیاسی نتانیاهو در اسراییل به شمار می‌رود.

  المیادین به نقل از رسانه‌های عبری زبان نیز گزارش داد: طرح و نظریه نتانیاهو برای مدیریت درگیری‌ها یک دروغ خطرناک بود که باعث به وجود آمدن یک فاجعه شد.

  این در حالی است که شب گذشته نیز تظاهرات ضددولتی خانواده‌های اسرای اسراییلی در قدس به مانند چند شب گذشته دنبال شد.

  گفته شده که خانواده‌های اسرای اسراییلی در غزه مقابل محل اقامت نتانیاهو در خیابان غزه در شهر قدس دست به تظاهرات زدند. شماری از معترضان اعلام کردند مقابل محل اقامت نتانیاهو تحصن خواهند کرد.

  آن‌ها خواستار امضای فوری توافق مبادله اسرا با حماس به منظور آزادی اسرای صهیونیست در غزه شدند.

  این تحصن در حالی برگزار می‌شود که تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مخالفت قاطع خود با شرط‌های اعلامی از سوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس برای توافق تبادل اسرا را اعلام کرده است.

  منبع خبرگزاری مهر

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *