×
×
جدیدترین‌‌ها

موج‌های گرمای وحشیانه و شهر‌های زیر آب،
سانتی گراد به سانتی گراد افزایش دما با ما چه خواهد کرد؟

 • کد نوشته: 98500
 • اردیبهشت 26, 1403
 • تغییرات آب و هوا در دمای ۱.۵ درجه سانتی‌گراد ناگهان خطرناک نخواهد شد و درحال‌حاضر نیز وجود دارد و اگر از ۲ درجه سانتی‌گراد عبور کنیم که احتمال آن وجود دارد، بازی تمام نمی‌شود.
  سانتی گراد به سانتی گراد افزایش دما با ما چه خواهد کرد؟

  نخست نیوز،

   دانشمندان علوم آب و هوا گفته‌اند: انتظار دارند سطوح فاجعه‌بار گرمایش جهانی افزایش یابد. در ادامه به معنای این موضوع برای سیاره زمین خواهیم پرداخت.

  براساس نظرسنجی «گاردین» از صد‌ها کارشناس برجسته آب و هوا گرمایش جهانی احتمالا از محدوده توافق‌شده بین‌المللی فراتر خواهد رفت و موج‌های گرمای فاجعه‌بار، سیل و طوفان را به همراه خواهد داشت. تنها ۶درصد از پاسخ‌دهندگان بر این باور بودند که می‌توان به حد ۱.۵ درجه سانتیگراد تعیین‌شده دست یافت و این به اقدام فوق‌العاده سریع و رادیکال برای متوقف‌کردن و معکوس‌کردن روند افزایشی انتشار گاز‌های گلخانه‌ای از سوزاندن سوخت‌های فسیلی در جهان نیاز دارد.

  پروفسور «پیتر کاکس» از دانشگاه اکستر در اینباره می‌گوید: «تغییرات آب و هوا در دمای ۱.۵ درجه سانتی‌گراد، ناگهان خطرناک نخواهد شد و درحال‌حاضر نیز وجود دارد و اگر از ۲ درجه سانتی‌گراد عبور کنیم که احتمال آن وجود دارد بازی تمام نمی‌شود».

  دکتر «هنری وایزمن» از موسسه تحقیقات سیاست‌گذاری IDDRI در فرانسه می‌گوید: «تغییر آب و هوایی یک مسئله سیاه یا سفید نیست و هر دهم درجه آن اهمیت زیادی دارد، به‌خصوص وقتی به اثرات اجتماعی و اقتصادی ناشی از آن نگاه می‌کنید، بدان معنا که همچنان ادامه مقابله با گرمایش جهانی اقدامی مفید است».

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *