×
×
جدیدترین‌‌ها

اخاذی از دختران با انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی

 • کد نوشته: 85848
 • آذر 6, 1402
 • سرهنگ سیدجعفر افضلی فرمانده انتظامی شهرستان بابلسر از دستگیری فردی که با انتشار تصاویر خصوصی دختران در فضای مجازی از آنها اخاذی می کرد، خبر داد
  اخاذی از دختران با انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی
  نخست نیوز :به گزارش خبرنگار خبرگزاری پلیس، سرهنگ “سیدجعفر افضلی” در تشریح این خبر بیان داشت: در پی مراجعه دختر جوانی به پلیس فتا بابلسر مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی و اخاذی از وی، بلافاصله رسیدگی به این پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
  وی افزود: طی تحقیقات اولیه از شاکی مشخص شد که وی مدتی قبل در یک شبکه اجتماعی ضمن آشنایی با فردی که به ظاهر قصد ازدواج با او را داشته اقدام به ارسال تعدادی از تصاویر خصوصی برای وی می کند که پس از دریافت تصاویر، متهم به یک باره تغییر رفتار داده و قربانی را تهدید به انتشار تصاویر و اطلاعات شاکی در فضای مجازی می کند. فرمانده انتظامی شهرستان بابلسر تصریح کرد: ماموران پلیس فتا این شهرستان با اقدامات فنی و تخصصی، متهم را که از ساکنین شهرستان همجوار بوده را شناسایی و پس از هماهنگی قضایی وی را دستگیری و تحویل مراجع قضائی دادند.
  وی اظهار داشت: متهم در بازجوئی خود اعتراف کرد که با عضویت در گروهای مختلف، اعتماد دختران نوجوان را جلب و با دسترسی به تصاویر خصوصی با ایجاد مزاحمت و تهدید به انتشار تصاویر خصوصی آنان، اقدام به اخاذی از آنها می کرد که در این خصوص به 20 فقره اخاذی در شهرهای مختلف اعتراف کرد.
  سرهنگ افضلی در پایان اظهار داشت:کاربران شبکه‌های اجتماعی و به خصوص نوجوانان نسبت به ارتباط با افراد ناشناس به ظاهر موجه و همچنین نگهداری تصاویر و ‏فیلم‌های خصوصی خود دقت بیشتری داشته باشند، نگذارند تصاویر خصوصی آن‌ها در اختیار دیگران باشد و به هیچ عنوان آنها را در فضای مجازی برای ‏دیگران، حتی نزدیکان و بستگان خود ارسال نکنند، زیرا ممکن است در آینده مورد سوءاستفاده واقع شود.

  برچسب ها فضای مجازی

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *