×
×
جدیدترین‌‌ها

حداقل 2263 آمریکایی دیگر قربانی کرونا شدند

 • کد نوشته: 33760
 • بهمن 29, 1400
 • طبق جدیدترین آمار دانشگاه جانز هاپکینز در 24 ساعت گذشته، بیش از 136 هزار آمریکایی به کرونا مبتلا شده‌‌اند و دست‌کم 2263 نفر از آن‌ها نیز جان باختند.
  حداقل 2263 آمریکایی دیگر قربانی کرونا شدند

  به گزارش نخست نیوز ، جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز» حاکی از آن است که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۶ هزار و ۱۹۰ نفر در سراسر آمریکا به ویروس «کووید-۱۹» مبتلا شدند و مجموع مبتلایان به این ویروس در سراسر آمریکا به ۷۸ میلیون و ۱۷۱ هزار و ۳۸ نفر رسیده است.

  جانز هاپکینز همچنین گزارش کرده است که در شبانه روز گذشته، دست‌کم دو هزار و ۲۶۳ نفر در سراسر آمریکا بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند تا مجموع قربانیان کووید-۱۹ در سراسر ایالات متحده به ۹۲۸ هزار و ۴۹۳ نفر افزایش یابد.

  روند صعودی آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در سراسر آمریکا در حالی ادامه دارد که تاکنون ۵۴۴ میلیون و ۵۶۳ هزار و ۵۴۴ دُز واکسن کرونا در سراسر این کشور تزریق شده است.

  آمار وبگاه اطلاع‌رسانی «ورلد اُ میترز» با این حال گزارش کرده است که تاکنون ۷۹ میلیون و ۷۸۵هزار و ۲۴۱ نفر از مردم سراسر آمریکا تاکنون به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و آمار قربانی‌های این ویروس را در این کشور، ۹۵۲ هزار و ۶۰۳ نفر گزارش کرده است.

  جانز هاپکینز: در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۶ هزار و ۱۹۰ آمریکایی دیگر به کرونا آلوده شدند و ۲۲۶۳ نفر از آن‌ها نیز جان باختند.

  با تسریع شیوع سویه اُمیکرون ویروس کرونا در ایالات متحده، روند ابتلا به کرونا و فوتی‌های مرتبط با این ویروس در این کشور صعودی شده است و آمار و ارقام منتشر شده حاکی از آن است که در کمتر از دو ماه گذشته، بیش از یکصد هزار نفر در سراسر آمریکا بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

  دانشگاه جانز هاپکینز گزارش کرده است که میزان مرگ و میر مرتبط با کرونا در برخی شهرهای آمریکا از جمله ایندیاناپلیس و سانفرانسیسکو بیشتر بوده است و کارشناسان بهداشت نیز بر این باورند که آمار مرگ و میر بیشتر در میان افرادی است که از زدن واکسن کرونا امتناع ورزیده‌اند.

  وضعیت شیوع کرونا در سراسر جهان به شکلی است که «تدروس آدهانوم گبریسوس» رئیس سازمان جهانی بهداشت گفت، افزایش بسیار نگران‌کننده‌ای در زمینه مرگ و میر ناشی از کرونا در سراسر جهان وجود دارد و هیچ کشوری نباید اعلام کند که بر کرونا غلبه کرده است.

  تدروس گبریسوس در ادامه افزود: «اکنون شاهد افزایش بسیار نگران کننده مرگ و میر ناشی از کرونا در بیشتر مناطق جهان هستیم. ما نگران این هستیم که روایتی در برخی از کشورها وجود داشته باشد که به دلیل واکسن‌زدن‌ها و سرایت پذیری بالا و شدت پایین امیکرون دیگر امکان انتقال وجود ندارد».

  او هشدار داد که هیچ چیز نمی‌تواند کاملا درست و قطعی باشد و ممکن است سرایت بیشتر به معنای مرگ و میر بیشتر باشد و زود است کشوری اعلام کند که تسلیم کرونا شده یا بر آن غلبه کرده است. این ویروس خطرناک است و درست مقابل ما به تکامل خود ادامه می‌دهد.

  طبق جدیدترین آمار دانشگاه جانز هاپکنیز، تاکنون دست‌کم ۳۹۷ میلیون و ۴۳۰ هزار و ۷۱۷ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان پنج میلیون و ۷۵۱ هزار و ۲۵۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند و آمریکا همچنان در صدر کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس قرار دارد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *