تاریخ : شنبه, ۱۶ اسفند , ۱۳۹۹ 23 رجب 1442 Saturday, 6 March , 2021
2
رییس هیات استان مطرح کرد

دستاوردهای بزرگ حاصل حرکت میکروسکوپی بوکس خراسان رضوی

  • کد خبر : 13426
  • ۰۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۸
دستاوردهای بزرگ حاصل حرکت میکروسکوپی بوکس خراسان رضوی

رییس هیات بوکس خراسان رضوی در نشستی که با حضور نمایندگان ۳منطقه شرق،غرب و مرکزی هیات که در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی برگزار شد .

به گزارش نخست نیوز، رییس هیات بوکس خراسان رضوی در نشستی که با حضور نمایندگان ۳منطقه شرق،غرب و مرکزی هیات که در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی برگزار شد از عملیاتی شدن نقشه راهبردی هیات استان خبر داد و گفت:استان خراسان رضوی را به سه بخش، شرقی،غربی و مرکزی تقسیم کردیم و از کمیته های موجود در هیات استان برای هر بخش یک نماینده گذاشتیم به عنوان مثال کمیته مربیان در شرق ، غرب و مرکزی یک نماینده خواهد داشت و داوری ،استعداد یابی و برگزاری مسابقات برعهده این نمایندگان خواهد بود .

امیر حسین اخوان، هدف از این تقسیم بندی جغرافیایی را شناسایی استعدادهای برترشهرستانی در بخش های داوری،مربیگری و قهرمان پروری ذکر کرد و گفت: با این اقدام در صدد هستیم که بهترین هار ا برای بهتر شدن گزینش کنیم .

وی تصریح کرد:بنا داریم چالش های شهرستانی ها را با برگزاری مسابقات در ۳بخش و انتخاب برترین ها و به چالش کشیدن همه عزیزان اعم از مربی،داور و ورزشکار در کوران مسابقات  ارزیابی و معیار سنجی شوند و در صورت وجود ویروس کرونا اگر نتوانیم رقابت های رودرو را برگزار کنیم در فضای مجازی رقابت ها ی مشابه و همچنین برگزاری دوره های آموزش مربیگری و داوری را دنبال خواهیم کرد.مدعی هستیم با این تقسیم بندی به سمت پویایی بوکس استان قدم خواهیم برداشت چراکه همیشه با منفعت طلبی،زیاده خواهی و باند بازی در هیات مخالف بوده و  هستم تلاش خواهیم کرد هیچ حقی از فردی ضایع نشود و برحسب شایستگی پیراهن پر افتخار بوکس استان را برتن ورزشکار کنیم.

حرکت میکروسکوپی در هیات

اخوان افزود: هدف ما از این تقسیم بندی جزنگری و اصطلاحا میکروسکوپی حرکت  کردن رو به جلو  وتوسعه بوکس خراسان رضوی در شهرستان ها می باشد که امیدواریم بعد از صدور احکام و تشریح وظایف این نمایندگان برای سرعت بخشی و ترقی هیات در سطح کشور قدم های مثبت و سازنده بردارند.

وی یادآور شد: برای نخستین بار در هیات استان بر اساس نقشه جفرافیایی فعالیت هیات بوکس  استان را به ۳بخش شرقی،غربی و مرکزی تقسیم کردیم که در بخش غربی شهرستان های چناران، قوچان، درگز،طرقبه و شاندیز،نیشابور،جوین،سبزوار ،گلبهار و کاشمر در بخش شرقی شهرستان های تربت حیدریه و جام،فریمان،تایباد،مه ولات، و سرخس و مشهد در بخش مرکزی که نماینده هر بخش موظف به ارتقای علمی در همه زمینه ها اعم از برگزاری دوره های مربیگری،داوری،استعدادیابی،مسابقات و همچنین ارزیابی پیشرفت و توسعه را نیز برعهده خواهد داشت.

وی در این نشست درباره مجوز نداشتن برخی از باشگاه های بوکس استان گفت:مدیران و سرپرستان این باشگاه ها با مراجعه به هیات مجوز وپروانه فعالیت خود را دریافت کنند در غیر این صورت برحسب ضوابط قانونی اقدام خواهد شد و هر باشگاهی که مجوز فعالیت ندارد در اسرع وقت برای صدور پروانه از هیات اقدام کند.

وی بار دیگر در این مراسم ضمن عرض تسلیت به خانواده بوکس استان درگذشت نماینده و رییس هیات بوکس چناران را تسلیت گفت و تصریح کرد: مرحوم محمد رضا غلامی بیش از پنج سال سکان دار مدیرت هیات بوکس چناران را برعهده داشت و شاگردان زیادی را تحویل جامعه بوکس داد.وی در ادامه یادی کرد از دیگر قهرمان درگذشته در سال جاری علی براتی نوجوانی که ایست قلبی خانواده بوکس را داغدار کرد.

استفاده از همه ظرفیت ها

اخوان در این نشست استفاده از ظرفیت و پتانسیل نیروی های مسلح،بهزیستی،تربیت بدنی سپاه امام رضا(ع) دانشگاه ها،مدارس و دانشگاه پیام نور را برای ارتقای سطح علمی و قهرمانی بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: با همه این سازمان ها مذاکراتی انجام دادیم و به امید خدا در زمینه رشد و ترقی تحصیلی قهرمانان بوکس استان برای ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور به توافقاتی دست یافته ایم.

وی درباره تمرین و آماده سازی ورزشکاران و قهرمانان بوکس اضافه کرد: مجوز لازم را از اداره کل تربیت بدنی برای تمرین و آماده سازی ورزشکاران و قهرمانان بوکس در فضای محوطه باز مجموعه ورزشی شهید بهشتی اخذ کردیم و ورزشکاران هیات بوکس در فضای باز تمرینات آماده سازی و بدن سازی را می توانند با رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم مبارزه فیزیکی دنبال کنند.

وی همچنین در این نشست از شهرستان تربت حیدریه با ۲۵۰ بوکسور سازمان یافته به عنوان شهرستانی نمونه یاد کرد و گفت: امیدواریم با تلاش و همت نمایندگان دیگر شهرستان ها به جایگاه واقعی در بوکس استان دست یابند.

وی در این نشست همچنین به تشبیه بوکس به هنر موسیقی پرداخت و یادآور شد:همانطور که موسیقی دارای ریتم و آهنگ خاص و به جایی دارد بوکس نیز دارای یک موازنه هماهنگ و ریتم داری است .

اخوان در این نشست با ارایه گزارشی از اقدامات هیات بوکس در طول تصدی۶ماهه خود از طرح ها و ایده های نوینی سخن به میان آورد و تصریح کرد: بزودی نقشه راهبردی و عملیات سازی و همچنین تقویم ورزشی هیات استان را در اختیار نمایندگان بوکس قرار خواهیم داد و انتظار داریم همه با خلوص نیت و جانانه برای ترقی و رونق بوکس تلاش کنند.

وی یادآور شد: هم اکنون بیش از ۲۸۰۰ بوکسور در رده های سنی مختلف ثبت نام شده رسمی در هیات استان فعالیت می کنند.

فعالیت بانوان در صحنه بوکس

عضو کمیته فرهنگی فدراسیون بوکس در این نشست تخصصی در پاسخ سوال خبرنگار ما در باره فعالیت بانوان  در صحنه بوکس استان گفت: علاقه مندان زیادی برای ثبت نام و آموزش مراجعه می کنند اما هنوز مجوز فدراسیون را برای ثبت نام بانوان دریافت نکرده ایم و در صورت مهیا شدن شرایط و بازگشایی باشگاه ها و فعالیت مجدد قهرمانان بنا داریم در این خصوص رایزنی های لازم ر ا انجام دهیم و بانوان علاقه مند به این ر شته ورزشی را نیز جذب کنیم.

وی  با اشاره به این که شناسایی استعدادهای ورزشی را باید از رده های سنی پایین آغاز کرد و گفت: بنا داریم در مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر باشگاه های خصوصی راه اندازی کنیم وبا تامین اعتبار از خیران ، شورای شهر و شهرداری جوانان علاقه مند به این رشته را زیر چتر حمایتی قرار دهیم البته همه این ایده ها وقتی جنبه اجرایی پیدا خواهد کرد که همگی دست به دست هم دهیم و برای رونق ورزش بوکس استان بکوشیم .

بوکس در فضای باز

اخوان همچنین از راه اندازی مجدد رینگ بوکس در فضای باز و در بوستان ها در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در این زمینه مذاکراتی را با مدیران اجرایی شهر برگزار کردیم و برنامه های هیات را نیز در این خصوص تشریح کردیم اما شیوع ناجوانمردانه ویروس کرونا مانع از اجرایی شدن برنامه ها و طرح های ما شد که امیدواریم هرچه زودتر این ویروس از جامعه ورزش منفک گردد و ما بتوانیم طرح ها و ایده های نو خود را عملیاتی کنیم.

وی تصریح کرد: برخی از مربیان و دوستان علاقه مند هم اکنون برنامه های تمرینی و آماده سازی خود را در بوستان ها و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی پشت سر می گذارند و ما نیز رایزنی و رصد های لازم را برای حفظ سلامتی این عزیزان زیر نظر داریم.

رییس هیات بوکس خراسان رضوی در پایان این نشست احکام مسوولان و نمایندگان سه منطقه شرق،غرب و مرکزی را اهدا و از زحمات بسیاری از پیشکسوتان و خاک خورده های صحنه بوکس خراسان ر ضوی که زحمات زیادی را برای پایداری و استواری هیات متحمل شده اند تقدیر و تجلیل به  عمل اورد.

مجید خروشی

لینک کوتاه : https://nakhostnews.com/?p=13426

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.