مشهد- استاندار خراسان رضوی گفت: ۵ هزار دستگاه اتوبوس پس از اتمام مراسم روز شهادت امام رضا(ع) آماده انتقال زائران هستند.

به گزارش خبرنگارمهر، علیرضا رشیدیان ظهر پنجشنبه در حاشیه بازدید از روند خدمت رسانی به زائران در جمع خبرنگاران اظهارکرد: طبق آمار ثبت شده تا بامداد پنجشنبه بیش از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار زائر به مشهد مقدس وارد شده اند که ۳۵۰ هزار نفر آنان را زائران پیاده تشکیل می دهند.

وی افزود: با توجه به اتمام مراسم روز شهادت امام رضا(ع) ۵ هزار دستگاه اتوبوس برای بازگشت مسافران و زائران آماده شده و تمامی فرمانداران ، بخشداران و شهرداران در آمادگی کامل هستند.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد:طی سه روز گذشته پروازها از فرودگاه شهید هاشمی نژاد بالغ بر ۶۰۰ مورد شده است و ۱۰۲ رام قطار به صورت روزانه برای جابه جایی مسافران و ۲۶ رام قطار درون استانی در نظر گرفته شده است.

رشیدیان گفت: حضور خوب نیروهای پلیس راه در جاده های خراسان رضوی باعث شد تا دو، سوم تصادفات منجر به فوت و جرح در دهه پایانی صفر امسال در مقایسه با سال گذشته کاهش یافت.

وی با اشاره به خدمت رسانی صورت گرفته به زائران پیاده تصریح کرد: خدمات دهی به زائران پیاده در این ایام در ۲۰۰ ایستگاه صلواتی و ۵۰۰ ایستگاه درون مشهد، در قالب ۳۲ نوع خدمت انجام و ۳۰ تن گوشت و ده ها تن برنج توسط خیران در این ایام پخت و توزیع شد.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: ۶۷ بیمارستان۳۲۰ دستگاه امبولانس، ۶ فروند هلی کوپتر و تعدادی اتوبوس آمبولانس در محورهای استان در این مدت مستقر و امداد رسانی کرده اند و ۴۸۰ مدرسه و سالن ورزشی به اسکان زائران پیاده اختصاص یافت.