مشهد- امام جمعه رنجان گفت: برای تحقق اقتدار کشور همه باید یک صدا و همدل بوده و از اختلاف پرهیز کنیم.

به گزارش نخست نیوز، آیت الله علی خاتمی چهارشنبه شب در یادواره ۳ هزار شهید زنجان و سالگرد شهادت شهید مدافع حرم شهید یدالله صمدی که در مهدیه مشهد برگزار شد با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با پشتوانه ۴۰ ساله ولایت فقیه به اقتدار و عزت است یافته است اظهارگرد: برای تدوام اقتدار و عزت ایران اسلامی همه باید متحد و همدل باشیم.

وی افزود:استکبار همواره کوشیده با روش های مختلف به ایران اسلامی ضر به بزند و رویکرد حال حاضر استکبار جهانی ایجاد بدبینی و ناامیدی در کشور است و در این شرایط ملت ایران هرگز مرعوب و تسلیم تفکرات و خواسته های نامشروع و استبدادی آمریکا نخواهد شد.

خاتمی با تاکید بر اینکه آمریکا از نفوذ و قدرت منطقه ای ایران در هراس است و با شکل های مختلف این روند را تحت تاثیر قرار دهد، افزود: ایران اسلامی همواره کوشیده ثابت و امنیت پایدار در منطقه خاورمیانه حاکم باشد ولی استکبار جهانی به سرکرده گی آمریکا تداوم حضور نامشروع خود را در گسترش بی ثباتی در این منطقه می داند و بر این تفکر استبدادی خود تاکید دارد.

نماینده ولی فقیه در زنجان شرایط حال حاضر کشور سوریه را مورد تحلیل قرار داد و با یادآوری فرآیند ۶ ساله مناقشات در این کشور افزود: امروز دولت و ملت سوریه از حضور ایران در این کشور استقبال کرده و خواستار تداوم این حضور سازنده هستند.

خاتمی با بیان اینکه حضور مثلث ترکیه.روسیه و ایران در سوریه خواسته دولت و ملت این کشور است، افزود: ملت سوریه خواستار خروج آمریکا از سوریه بوده و حضور این کشور را عامل شکل گیری جریان های مخرب و تروریستی می دانند.

شایان ذکر است در این یادواره پیام حجت الاسلام شهیدی رئیس سازمان بنیاد شهید قرائت شد.