مشهد- وزیر راه و شهرسازی گفت: افزایش کیفیت زندگی در حاشیه شهرها از مهم ترین موضوعاتی است که توسط این وزارتخانه دنبال می شود.

به گزارش نخست نیوز، عباس آخوندی ظهر پنجشنبه در حاشیه مراسم افتتاح ۱۶ پروژه بازآفرینی در حاشیه شهر مشهد اظهارکرد: برنامه وزرات راه و شهرسازی برای حاشیه شهرهای بزرگ ارتقاء افزایش زندگی بوده و تلاش می کنیم محلات را در این مناطق ارتقاء دهیم.

وی افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال برای پروژه های بازآفرینی شهری کشور در سال جاری در نظر گرفته شده که توسط استانداری ها مدیریت شده و دستگاه های اجرایی دیگر برای اجرای پروژه های بازآفرینی اعتبار جداگانه داده می شود.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد:در این راستا اجرای برخی پروژه های زیرساختی مانند روشنایی معابر، دفع آبهای سطحی، سیستم فاضلاب،۸ پروژه آموزشی و سه پروژه بهداشتی در حاشیه مشهد در دستور کار قرار گرفتهکه تاکنون ۳ پروژه آموزشی و سه پروژه بهداشتی در این مناطق به بهره برداری رسیده است.

آخوندی گفت: باید توجه کنیم وقتی خدمات زیربنایی در حاشیه شهرها ارائه می شود کیفیت زندگی در این مناطق ارتقاء می یابد و نیازی نیست دولت به صورت مستقیم به حوزه خانه سازی ورود کند و مردم خودشان اقدام لازم را انجام می دهند.

وی تاکید کرد: البته اقدامات لازم در حوزه مسکن انجام می شود و به خانه اولی ها و ساکنین بافت های فرسوده تسهیلات مناسبی با کارمزد کم از سوی دولتپرداخت شده و در مشهد هر زوج می تواند با تسهیلات یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریالی خانه دار شود.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: بخش مسکن تابعی از اقتصاد کلان است و هیچ کس نمی تواند سرنوشت این بخش را از اقتصاد کلان جدا کند. اقتصاد کلان به تدریج در حال ثبات است و زمانی که التهاب در بازار ارز و سکه فروکش کند، همه بخش ها از آن تاثیر می گیرند.