تهران- نماینده مردم راور و کرمان در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس به وزرای مسئولیت ناپذیر اقتصادی رای نخواهد داد.

به گزارش نخست نیوز، محمدرضا پورابراهیمی بعد از ظهر چهارشنبه در چهاردهمین نشست استانی نخست نیوز در جمع سرپرستان استانی نخست نیوز طی سخنانی گفت: امروز رسانه باید از یک سو فضای امید و نگاه مثبت را در جامعه اشاعه داده و از سوی دیگر اقدامات و تصمیمات مسئولین، به ویژه قوه مجریه را رصد کند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: رسالت یک خبرگزاری انقلابی در این مسیر رصد موضوعات و ایجاد یک نگاه مثبت و مقابله با تهاجمات تبلیغی دشمن است.

نماینده مردم راور و کرمان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که امروز بسیاری از تصمیمات اقتصادی برای تضعیف انقلاب اسلامی از خارج از مرزها اتخاذ می شود، اضافه کرد: خروج آمریکا از برجام و تصمیمات آن ها علیه اقتصاد کشور باید مورد توجه باشد، این تحریم ها از یک سو نسبت به گذشته مزیت هایی داشته و از سوی دیگر دارای ایرادتی است.

پور ابراهیمی گفت: امروز تحریم اتحادیه اروپا و سازمان ملل نیستیم و تنها تحریم یک کشوری هستیم، که با نگاهی استکباری و سخیف کشور ما را تحریم کرده و تمام تلاش خود را با کمک برخی کشورهای منطقه به کار گرفته تا به کشور ما ضربه بزند.

وی افزود: امروز دشمن با یک ادبیات تعریف شده در صدد اخلال در نظام اقتصادی کشور است.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این که در طول ۴ دهه گذشته شاهد دشمنی های دشمنان بوده ایم، گفت: امروز آمریکایی ها علاوه بر شرکت های بزرگ، اقدام به تحریم شرکت های میانی و حتی سطوح پایین تر کرده و طرف هایی که با شرکت های میانی ما نیز کار می کنند، را از این اقدام نهی می کنند و می توان گفت شرایط امروز اقتصادی کشور خاص است و ما نیز در این میان اقدامات ضد تحریمی را انجام می دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود فضای اقتصادی داخل کشور را مورد اشاره قرار داد و افزود: اگر بخواهیم از گردنه ای که آمریکایی ها برای ما ایجاد کردند، عبور کنیم، باید بدانیم در داخل تصمیمات مناسبی اتخاذ کنیم، اگر تصمیمات دولت کارشناسی نباشد، هزینه های آن از تحریم های آمریکا بیشتر است، که از این قبیل می توان به سیاست های ارزی اشاره کرد، بزرگ ترین اشتباه دولت های یازدهم و دوازدهم در حوزه تصمیمات اقتصادی را می توان تصمیمات ارزی دانست، که اوج آن تصمیمات فروردین ماه بود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان این که تصمیمات ارزی اشتباه هزینه سنگینی بر دوش نظام گذاشت، گفت: تعیین نرخ ارز ثابت در اقتصاد کشور و اصرار بیجا در استمرار آن بسیار هزینه زا بود.

پور ابراهیمی گفت: نباید با تصمیمات اشتباه برای کشور هزینه زایی کنیم، در طول کم تر از ۶ الی ۷ سال ۲ شوک ارزی به کشور وارد شد و ارزش پول ملی پایین آمد، این اقدامات برای بنیان های اقتصادی یک کشور بسیار مضر است.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: باید با رویکرد مناسب تر از برخی از این اقدامات اجتناب کرد، از برخی از تصمیمات اقتصادی نگرانی جدی داریم، نباید در معرفی وزرای اقتصاد و کار افرادی بیایند و بعد بگویند دیگران برای من تصمیم گرفتند.

وی افزود: مجلس به افرادی رای خواهد داد، که مسئولیت عملکرد خود را بپذیرند و کار کارشناسی انجام دهد.

پورابراهیمی برخی از پیامدهای ناکارآمدی را فساد اقتصادی دانست و گفت: ممکن است، تعداد اندکی در مسئولین فساد اقتصادی داشته باشند، اما همین تعداد سبب سلب اعتماد مردم و سوء استفاده دشمن می شود.

وی گفت: هزینه های پیشگیری از فساد اقتصادی به مراتب از درمان آن کم تر است، در مجلس در پی ایجاد شفافیت اطلاعات اقتصادی، افراد، بنگاه ها و شفافیت در تمام امور اقتصادی کشور است، ضرورت بستر شفافیت در اقتصاد کشور اجتناب ناپذیر است.

این نماینده مجلس بیان داشت: امروز فضای رسانه ای باید در پی نشان دادن کارآمدی نظام باشد و این امر ضرورت دارد، موضوع دیگری که از خبرنگاران انتظار داریم، رویکرد حرفه ای داشته باشد و در مقابل تصمیمات غیر کارشناسی موضع گرفته و مطالبات مردم را مطرح کند، مورد دیگر که رسانه ای ها باید در نظر داشته باشند، جلوگیری از فساد با ایجاد شفافیت است.