مشهد- استاندار خراسان رضوی گفت:دشمنان ایران تلاش می کنند برای رسیدن به اهداف خود تاریخ انقلاب را تحریف کنند.

به گزارش نخست نیوز، علیرضا رشیدیان بعدازظهر جمعه در دیداربا فرنگیس حیدرپور شخصیت کتاب« فرنگیس» اظهارکرد: ساکنان شهرهای غربی کشور مقاومت زیادی مقابل دشمن بعثی داشتند که کمتر از این اقدامات سخن به میان آمده و خوشحالیم که بخشی این حماسه ها در کتاب فرنگیس روایت شده است.

وی افزود: مردم ایلام و کرمانشاه همانند مردم خرمشهر پیش از رسیدن نیروهای نظامی با تجهیزات ابتدایی مانند تفنگ های شکاری، بیل و تبر مقابل دشمن ایستادند و اجازه ندادند بعثی ها به سمت شهرهای دیگر پیشروی کنند.

استاندار خراسان رضوی گفت: عدم ثبت دقیق واقع و خاطرات دوران دفاع مقدس باعث شده تا در این حوزه دچار کمبود هایی باشیم و همین عامل یاعث شده تا دشمن تصویری غیرواقعی و جعلی به مخاطبان ارائه دهد تا بتواند از این مسیر به کشور ضربه بزند.

رشیدیان گفت: با گذشت چند دهه از جنگ تحمیلی اطلاعات کمی از رشادت های مردم مقاوم شهرهای جنگ زده و دلاورمردی های رزمندگان در آن دوران داریم که لازم است مفاهیم دفاع مقدس به جامعه خصوصا نسل جوان ارائه شود.

وی تصریح کرد: همانگونه که فردوسی در شاهنامه رشادت های ایرانیان مقابل دشمنان را به خوبی توانستنه به تصویر بکشد ما نیز باید وظیفه خودمان در حوزه دفاع مقدس را به انجام رسانده و وقایع آن دوران را ثبت و ضبط کرده و به نسل های بعد منتقل کنیم.