به گزارش نخست نیوز، واژه خیانت، واژه پر استعمالی است و در زمینه های مختلف به‌کار برده می شود، اما یکی از سنگین ترین و پرخسارت ترین خیانت ها، خیانت در حق یک ملت است.
خیانت ملی، چه نوع خیانتی است و مفهوم آن چیست؟ بر اساس یکی از تعاریف، خیانت فعل عمدی یک فرد یا گروهی است که منافع یک قدرت بیگانه را در زمان صلح یا جنگ به زیان میهن خویش تأمین و امنیت کشور و نظام حکومتی را به مخاطره اندازد و مهم‌ترین مصادیق آن همکاری با دولت خارجی و گِرا دادن به بیگانه است.

دشمنی دولتمردان آمریکا با ملت و نظام ما جای تردید ندارد و بیش از آن‌که ما بخواهیم برای آن استدلال ارائه کنیم، خود دولتمردان آمریکا به آن اذعان و اصرار داشته و دارند.

اگر ملتی اراده کرده باشد از سوی دشمن‌اش تحقیر نشود و با اعتماد به نفس درست و واقع بینانه، استقلال و عزت ملی خود را دنبال کند و دشمن‌اش نیز روز به روز پلیدتر و البته در حال ضعیف تر شدن باشد، در چنین شرایطی تلاش و دعوت عده ای به کوتاه آمدن در برابر دشمن و تسلیم اراده و خواست نامشروع و زیاده‌خواهانه او شدن چه مفهومی جز خیانت دارد؟

آیا کسانی که به نام روشنفکر یا سیاستمدار یا تحلیلگر یا هر نام دیگری برای تامین اراده و خواست دشمن اقدام می کنند و ملت ایران را به تسلیم شدن و زانو زدن در برابر او دعوت می کنند، آگاهانه یا ناآگاهانه مزدور او و پایگاهش نیستند؟

دولت و ملت با عظمت ایران و بخصوص جوانان غیورش در زمانه ای که برخی ملت ها و دولت های دیگر، از سوی غرب و بویژه‌ آمریکا تحقیر می شوند و حکام آنها ذلیلانه به این تحقیر شدن ها واکنش نشان نمی‌دهند، عزمش را جزم کرده که همراه رهبر عزت مدارش تحقیر نشود.

ملت شکست‌ناپذیر ایران مصمم است پوزه کسانی را که به‌دنبال تحقیر و ذلت ایران اسلامی هستند به خاک بمالد و همچون سالار شهیدان، فریاد هیهات منا الذله سر دهد.

جمهوری اسلامی ایران با علم به مشکلات خود و راه پر پیچ و خمی که در پیش رو دارد، مصمم است آن‌را بپیماید و قله‌های عزت و پیشرفت را یکی پس از دیگری فتح کند.

این عزم و تصمیم از روی احساس و هیجان نیست و متکی به تجربه، ظرفیت‌های موجود و شناخت دقیقی است که از خود و دشمن دارد.

ملت سربلند ایران و بخصوص جوانانش، تجربه‌های موفق جهاد‌های نه‌گانه با طاغوت، تجزیه‌طلبان آغاز انقلاب، سازندگی، تروریسم منافق،متجاوزان بعثی، ترمیم خرابی‌های جنگ،تهاجم فرهنگی سال ۷۰،جهاد علمی دهه ۸۰ و تروریسم تکفیری را با خود دارد و امروز نیز جهاد فکری و عملی برای گشودن گره‌های اقتصادی را آغاز کرده است.

خائنان به ملت و نظام بدانند این جهاد همچون مجاهدت‌های قبل به ثمر خواهد نشست و این بار فقط آمریکا نیست که از ملت ایران سیلی خواهد خورد.

و سخن آخر، فرازی از سخنان رهبر حکیم و شجاع انقلاب اسلامی در دیدار با بسیجیان در ورزشگاه آزادی:

دشمن می‌خواهد ملت ایران را به این نتیجه برساند که بن‌بست است، راه‌حل وجود ندارد مگر پناه بردن به آمریکا و زانو زدن در مقابل آمریکا و تسلیم شدن در مقابل آمریکا. من صریحاً اعلام می‌کنم، من صریحاً اعلام می‌کنم: کسانی که در داخل کشور این فکر را که مطلوب و محبوب دشمنان است ترویج می‌کنند، اینها خیانت می‌کنند؛ این خیانت به کشور است.

این‌که ما بر طبق میل دشمن ترویج کنیم که راهی جز پناه بردن به دشمن نداریم، بزرگ‌ترین خیانت در حق ملت است. البته این اتفاق نمی‌افتد، من به حول و قوه‌ الهی و با همراهی شما تا جان و توان دارم، نخواهم گذاشت این اتفاق در کشور بیفتد. ‌

مهدی فضائلی

کارشناس ارشد رسانه