مشهد- معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی گفت: زائران می توانند از فضای حرم رضوی دو رواق «شیخ حرعاملی» و «شیخ طوسی» برای استراحت شبانه استفاده کنند.

به گزارش خبرنگارمهر،سید خلیل منبتی ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد:به منظور بهره‌مندی هر چه بیشتر زائران از فضای حرم مطهر رضوی دو رواق «شیخ حرعاملی» و «شیخ طوسی» برای استراحت شبانه زائران در نظر گرفته شده تا زائرانی که از راه دور و نزدیک به زیارت حضرت رضا(ع) مشرف می‌شوند، در این فضاها به استراحت بپردازند.

وی افزود:این دو رواق از ساعت ۲۲ تا ۷ صبح پذیرای زائران هستند که رواق شیخ حر عاملی ویژه استراحت خواهران و رواق شیخ طوسی ویژه برادران است که در ابتدای ورودی این اماکن بین ۲۳۰۰ تا ۲۵۰۰ پتو به زائران تحویل داده می‌شود تا برای استراحت از آن استفاده کنند.

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی ادامه داد: با گذشت دو سال از اجرای این طرح به دستور تولیت آستان قدس رضوی، به طور متوسط شبانه ۲۵۰۰ زائر در این رواق‌ها اسکان داده می‌شوند.

وی تاکید کرد: رواق شیخ حر عاملی با مساحتی حدود ۳۵۰۰ مترمربع در ضلع شرقی رواق دارالحجه قرار دارد و ورودی آن در وسط بست شیخ حر عاملی واقع شده است. رواق شیخ طوسی نیز با بیش از ۳۵۰۰ مترمربع در ضلع غربی رواق دارالحجه قرار دارد و ورودی این رواق که دست‌یابی به رواق دارالحجه را نیز تسهیل می‌کند در وسط بست شیخ طوسی قرار گرفته است.

منبتی عنوان کرد:بخش انتظامات حرم مطهر رضوی نیز برای رسیدگی به امور و حفظ امنیت بیشتر زائران در زمان استراحت در طول شب در این فضاها گشت زنی می‌کنند.