مشهد- سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت:برگزاری همایش جهانی پیاده روی اربعین باعث نگرانی دولتمردان غربی شده است.

به گزارش خبرنگارمهر، سید جواد حسینی بعدازظهر پنج شنبه در همایش استانی موکب داران اربعین حسینی (ع) اظهار کرد: دشمنان تمام تلاش خود را برای برهم زدن وحدت و اقتدار به کار بسته اند و برگزاری همایش جهانی پیاده روی اربعین حسینی (ع) در کشور عراق باعث نگرانی دولتمردان غرب شده به گونه ای که در پی خدشه دار کردن این اتحاد و این رویداد جهانی هستند.

وی افزود: تبلیغ به موقع و صحیح برای همایش بزرگ پیاده روی اربعین حسینی (ع) ، رعایت فرهنگ میزبانی عراق، رعایت کامل اصول و فرهنگ زیارت ، رعایت جایگاه مرجعیت و قوانین دولت عراق، از مهمترین اصولی است که می تواند به عنوان تاکتیک فرهنگی، تمامی حیله ها و نقشه های شوم استکبار جهانی را برملا سازد.

معاون استاندار خراسان رضوی ادامه داد:رویدادهایی مثل دهه پایانی ماه صفر، حج و اربعین حسینی (ع) نقشی اساسی در اتحاد بین مسلمانان جهان به ویژه مسلمانان دو کشور عراق و ایران دارند و اشتیاق مشتاقان زیارت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در سطح جهانی موجب هراس از قدرت نظام جمهوری اسلامی در غرب شده است.

وی بیان کرد: برای ایجاد چالش در اتحاد بین مسلمانان دو مؤلفه اماکن مذهبی و رویدادهای مذهبی مورد هدف و نیرنگ دشمنان قرار گرفته است و همه باید هوشیارانه عمل کنیم تا بتوانیم نقشه های شوم آنان را نقش بر آب کنیم.

حسینی ادامه داد: به همین دلیل امروزه شاهد هستیم که چگونه دشمنان با حیله هایی ازجمله جلوه دادن مشهد الرضا (ع) به عنوان شهر ناهنجاری های اخلاقی تا ایجاد آشوب در شهر بصره در پی ایجاد تفرقه و تحت الشعاع قرار دادن پیاده روی اربعین هستند.

وی تاکید کرد:قاطعانه باید گفت که ۹۷ درصد زائران عراقی به صورت خانوادگی و سه درصد باقیمانده نیز به صورت پیاده روی از مرز چزابه وارد ایران شده و به پابوسی آقا علی ابن موسی الرضا (ع) مشرف می شوند و این می تواند ادعاهای واهی دشمنان را باطل کند.

سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: جمهوری اسلامی در بین ۴۰۰ میلیون شیعه تبدیل به یک مولفه اقتدار و قدرت شده و نقش محوری خود را ایفا می نماید لذا آمریکا واستکبارجهانی به دنبال برهم زدن این اقتدار هستند ولی با هوشیاری و عملکرد مناسب و به وقت ما، این عملیات تخریبی نقش بر آب خواهد شد.