مشهد– رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: باید سبک زندگی فردی و اجتماعی خود را براساس ارزش های شهدا تنظیم کنیم.

به گزارش خبرنگارمهر، حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد ظهر پنج شنبه در یادواره شهدای عاشورای حرم امام رضا(ع) اظهار کرد: فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت در رأس مزیت‌های انقلاب است و باید تلاش کنیم با استعانت از خداوند سبک زندگی فردی و اجتماعی ما و به خصوص مدیران براساس ارزش‌های شهدا تنظیم شود. نباید فراموش شود دست‌های پلید نفاق و استکبار چه فجایعی را به جهان تحمیل کرده اند.

وی افزود: آستان قدس رضوی نسبت به فرهنگ ایثار و شهادت اهتمام ویژه دارد وبرای اولین بار در این راستا سند تکریم ایثار و فرهنگ شهادت در مجموعه آستان قدس رضوی تنظیم شده است، جایگاه مشاور قائم مقام در امور ایثارگران تعیین و منصوب و برای نخستین بار حوزه بسیج آستان قدس رضوی ایجاد شده است.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی ادامه داد:برگزاری اولین یادواره شهدای کارکنان و خدام آستان قدس رضوی و نخستین یادواره شهدای عاشورای حرم رضوی را از دیگر اقدامات آستان قدس رضوی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و یادواره شهدای عاشورای حرم رضوی مجالی برای بصیرت و بیداری است.

وی بیان کرد: از خرداد ۴۲ که امام خمینی(ره) پرچم مبارزه با طاغوت و رژیم پهلوی و مصادیق استکبار آن زمان را بلند کرد، جریان مبارزه و نبرد حق و باطل آغاز شد و امروز در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شاهد هستیم کسانی که لباس جهاد پوشیده‌ بودند و پشت سر امام و رهبری ایستادند تا امروز افتخار آفرین بوده و افتخار ایران اسلامی و مکتب اهل بیت(ع) هستند.

گنابادی نژاد تاکید کرد:جمهوری اسلامی در عرصه‌های مختلف دفاعی، نظامی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی، داخلی و بین‌الملل در ۴۰ سال گذشته درخشیده است و امروز آستانه نفوذ و تأثیرگذاری جمهوری اسلامی از مرزهای ایران گذر کرده و به مرزهای مدیترانه، اروپا و مرکز آفریقا رسیده است و مروجان مکتب امام حسین(ع) در اقصی نقاط جهان پرچم آزادگی را به دست گرفته اند.