تکواندوکاران ایران در روز نخست از دومین مرحله از رقابتهای گرندپری در سال ۲۰۱۸ موفق به کسب یک نشان برنز شدند.

به گزارش نخست نیوز، در روز نخست این مسابقات که با حضور ۲۵۶ تکواندوکار از ۵۸ کشور به میزبان روسیه در مسکو جریان دارد،تیم کشورمان سه نماینده در اوزان ۶۸- و ۸۰+ کیلوگرم داشت که تنها سجاد مردانی موفق به کسب مدال برنز شد.

مردانی در وزن ۸۰+ کیلوگرم دور نخست استراحت داشت و سپس «کازانتسوف» از روسیه و «دانیل گومز» از اسپانیا را شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله نتیجه را به «دون این کیم» از کره جنوبی واگذار کرد و برنز گرفت.

در وزن ۶۸- کیلوگرم ابوالفضل یعقوبی دور نخست استراحت داشت و سپس «دلاکلیف» از بلغارستان را شکست داد و در ادامه برابر «بریچیج» از کرواسی بازنده شد و از دور رقابتها کنار رفت. سرورش احمدی دیگر نماینده ایران در این وزن، پس از برتری مقابل «چمالیدیس» از یونان» نتیجه را به «دنیسنکو» از روسیه باخت و حذف شد.

فردا شنبه ۲۰ مردادماه در روز دوم این رقابتها تکوانوکاران اوزان ۵۸- کیلوگرم گروه مردان و ۵۷- و ۶۷+ کیلوگرم گروه زنان به مصاف رقبای خود می رود. تیم ایران در بخش زنان نماینده ای ندارد و در بخش مردان آرمین هادی‌پور و محمد کاظمی به میدان می روند.

آرمین هادی‌پور نماینده وزن ۵۸- کیلوگرم کشورمان ابتدا به مصاف «آنتونیو فلکسا» از ایتالیا قهرمان نوجوانان اروپا ۲۰۱۳، دارنده مدال برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۴ و ۹ مدال تورنمنت می‌رود. وی در ادامه نیز با برنده دیدار تونس و یونان مبارزه می‌کند.

محمد کاظمی دیگر نماینده کشورمان در این وزن و در آن سوی جدول نیز در اولین دیدار برابر «روی براگانکا» از پرتغال نایب قهرمان بازی‌های یونیورسیاد ۲۰۱۷ و ۲۰۱۵، قهرمان اروپا ۲۰۱۶ و ۲۰۱۴، دارنده مدال طلای قهرمانی اروپا ۲۰۱۵، نایب قهرمان جهان ۲۰۱۱ قرار می‌گیرد و در صورت برتری باید با برنده دیدار بلغارستان و مولداوی دیدار کند.

این مسابقات تا روز یکشنبه ادامه خواهد داشت.