همدان – امام جمعه همدان گفت: تقویت صنایع کوچک و توسعه اشتغال عبور از تحریم ها را آسان می کند.

به گزارش نخست نیوز، آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه همدان با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و با بیان اینکه این روزها شاهد احتکار کالاهای مورد نیاز مردم توسط برخی محتکران هستیم که این امر به اقتصاد کشور لطمه می‌زند، گفت: آنها که کالاها را احتکار کرده اند؛ ظالم هستند.

وی با بیان اینکه محتکران به گونه ای رفتار می کنند که مردم مجبور به تهیه مایحتاج خود به قیمتی چند برابر آن چیزی هستند که فرد محتکر برای کالا پرداخت کرده است، گفت: براساس احادیث و روایات موجود وضعیت دزد در قیامت بهتر از وضعیت فرد محتکر است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه احتکار کالا و مانع عرضه شدن کالاها در بازار کاری خلاف و به دور از شان مسلمانان است، گفت: کسانی که ارزاق مردم را از بازار جمع کرده و در انبارها روی هم انباشته می کنند تا در فرصت مناسب به بازار عرضه کنند باید بدانند که کار آنها از دزدی بدتر است.

آیت‌الله محمدی با تاکید بر اینکه اگر کسبه جنس خریداری شده به قیمت دیروز را به قیمت جدید بفروشند کارشان از دزدی بدتر است، به وضعیت اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: عملکرد دولت قابل دفاع نیست اما نمی توان سهم خود را در بروز چنین مشکلاتی نادیده گرفت.

وی با بیان اینکه نباید خودمان را رها کرده و یقه دیگری را بچسبیم، عنوان کرد: باید با ایجاد رونق تولید در استان همدان مانع از بروز مشکلات جدی اقتصادی شد.

امام جمعه همدان با بیان اینکه همدان استانی صنعتی نیست و همین امر منجر شده در بخش صنایع اشتغال چندانی ایجاد نشده باشد، گفت: باید صنایع کوچک را رونق داد.

وی راهکار مقابله با تحریم دشمن را همدلی و اقدام انقلابی دانست و گفت: مردم باید ضمن وحدت بیشتر برای رفع مشکلات تلاش کنند.