آمل – عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: تعیین نرخ دلار و ارز دست یکسری افراد خاص در کشور است و شاهد چنین وضعیتی هستیم.

به گزارش نخست نیوز، عزت الله یوسفیان ملا عصر جمعه در آئین تجلیل از خبرنگاران در آمل با اشاره به اینکه اگر اطلاعات را در سطح جهان به موقع به مردم برسانیم، بسیاری از اتفات رخ نمی دهد، افزود: کلمه عدالت را در بسیاری از جاهای مختلف بیان می کنیم اما معنای واقعی عدالت یعنی هر چیزی در سر جای خود باشد.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر توزیع امکانات در کشور یکسان باشد آن وقت عدالت برقرار است، ادامه داد: امروزه همه چیز بر عکس شده است و شاد رشد فساد در جامعه هستیم.

وی بابیان اینکه دولت بیش از ۴٢ میلیارد دلار ارز دولتی به ۱٨ بانک دولتی و خصوصی پرداخت کرد تا به مسافران، دانشجویان و وارد کنندگان پرداخت شود، افزود: این بانک ها شروع به پرداخت ارز کردند اما لیست کاملی به ما ارائه ندادند تا ببینیم این ارز ها بین چه کسانی تقسیم شد.

یوسفیان ملا با اشاره سختگیری ورود مردم عادی به وزارتخانه ها بیان کرد: وقتی یک فردعادی نمی تواند به راحتی وارد وزارتخانه شود چگونه یک خانم ٧٣۱ خودرو خارجی ثبت سفارش می دهد.

وی با اشاره به اینکه تا زمینه فساد آماده نباشد این اتفاق ها رخ نمی دهد، افزود: بیش از ۱۱ میلیارد دلار به اشخاص عادی دلار چهار هزار و۲۰۰ تومانی پرداخت کردند.

یوسفیان ملا با بیان اینکه تعیین نرخ ارز و کالا دست یکسری افراد خاص داخل کشورمان است، ادامه داد: وقتی ۵۰ نفر تمام سکه ها را خریداری می کنند شاهد وقوع این وضعیت خواهیم بود.