اردبیل – نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی توسعه راه‌های ترانزیتی و تخصیص اعتبارات ویژه به طرح‌های اجرایی در شمال استان را از دستاوردهای سفر وزیر راه به منطقه برشمرد.

به گزارش نخست نیوز، شکور پورحسین بعد از ظهر جمعه یک روز پس از بازدید وزیر راه از شهرهای شمالی استان اردبیل در جمع خبرنگاران دستاوردهای اولیه این سفر را تشریح کرد.

وی در این خصوص افزود: توسعه و ایمن سازی محورهای مواصلاتی، تخصیص اعتبارات ویژه و تسریع روند اجرایی طرح‌های در دست اجرا از جمله تاکیداتی بود که آخوندی در این سفر نسبت به تحقق آنها قول مساعد داد.

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس با اشاره به بازدید وزیر راه از طرح‌های مختلف در حوزه راه و شهرسازی و بررسی نارسایی‌های موجود در منطقه ادامه داد: در همین راستا وی به صورت مستقیم از بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی پارس‌آباد و عملیات تعریض راه‌های شمالی استان، گمرک بیله سوار و… بازدید کرد.

وی تصریح کرد: آخوندی با توجه به پایان مرحله مطالعه پروژه چهاربانده کردن جاده سربند به پارس آباد و آغاز روند اجرایی آن قول مساعد داد و تاکید کرد که با تامین ویژه اعتبار مورد نیاز، سرعت انجام عملیات این پروژه تسریع شود.

پورحسین در خصوص اعتبار سایر پروژه های حوزه راه در شمال استان اردبیل که قبلا در بند ۲۰ جدول بودجه قرار گرفته بود، یادآور شد: برغم شرایط سخت اقتصادی و بودجه ای کشور، وزیر راه و شهرسازی در این سفر برای انتقال اعتبار به بند ۱ بودجه و آغاز عملیات قول داد.

وی با اشاره به بازدید آخوندی از گمرک بیله سوار و تصمیمات اتخاذ شده در این خصوص متذکر شد: با توجه به نقش مهم این گمرک در توسعه اقتصادی و تردد بیش از ۱۸۰ هزار خودرو از این گمرک، رفع مشکلات این گمرک و ارتقای آن و نیز معضلات پیشروی اتباع آذربایجانی و رونق گرفتن هر چه بیشتر گمرک بیله سوار مورد بررسی و تاکید قرار گرفت.